Adventure Cup z pohľadu OutSisterz (alias ako prehrať všetky zápasy a neskončiť posledné :)

2 December, 2014 – 16:20

Na Adventure Cup som sa veru tešila, v dievčenskom teame som na outdoor turnaji ešte nehrala, tak som bola zvedavá. Verím tomu, že takých nás bolo viac, kedže z našej 9-člennej posádky nás bolo šesť nováčičiek. Do Viedne sme úspešne dorazili všetky a načas, aj keď Denda v pôvodnom čase odchodu ešte spala na internáte, ale vďaka Zuzkinmu telefonátu sa dokázala za 6 minút zmobilizovať a dostať sa von, kde ju už vyzdvihla Čolkina posádka.

Vďaka Timovej mame a Timovej navigácii sme našli turnaj a s drkotajúcimi sa zubami sme sa šli prezliecť a mali sme možno takých 10-15 minút na rozcvičku. Prvý zápas s Match Boxes prešiel ako voda, prehrali sme a ani neviem ako. Ďalší zápas nás čakal až o dve hodiny, preto sme sa všetky posilnili výbornou cesnakovou polievkou v miestnej reštaurácii, kde sme si názorne vysvetlili hraciu taktiku solnička (nábeh do uzavretej strany), pepernička (nábeh s cuttom do otvorenej strane), špáratká (náväzný nábeh na dlhú) a sviečky (handlerky). Pri ďalšom zápase sme taktiku overovali v praxi, celkom nám to išlo, na výhru to veru nestačilo, ale na postup do štvrťfinále áno. 🙂

Ďalší zápas nám začínal o pol tretej, teda tak sme si to mysleli, keďže sme slepo verili našej kapitánke Čolke, ale o druhej na pár z nás natrafila kapitánka Mantys a presviedčala nás, že spolu už máme hrať. Nakoniec mala ona pravdu, a tak sme do štvrťfinálového zápasu vhupli s 5-minútovým meškaním a bez koncentrácie. Aspoň na niečo môžeme zvaľovať našu prehru 9:0.  Po zápase sme si zostali ešte hádzať a tu naše dve juniorky, Dendu a Saru, objavil kapitán rakúskeho juniorskeho družstva a požičal si ich do ich teamu, aby vôbec mohli nastúpiť. Tak sa stalo, že tieto dve hviezdičky spolu s juniorskym zápasom, ťahali hneď za sebou ešte dva naše zápasy vkuse. Prvý s Maďarkami sme mali vyhrať, veď sme hrali aj s mojím diskom, ale nevydalo. Napriek tomu sme ešte s nadšením išli do posledného zápasu s Matchbox, ktoré sme už veľmi dobre poznali z rána, ale z výhry sme sa tiež nemohli tešiť.

Nič to za to, stihli sme sa za celý turnaj dosť toho naučiť: solničkový útok aj p*** útok (s ním sme začali asi pri Mantys), a keď sa zbavíme našich dropov a mini chybičiek, budú z nás majsterky. 😉 Nakoniec sme tento edukačný turnaj a ôsme miesto oslávili na vianočných trhoch vo Viedni a na ďalší deň u čolky s paleo citrónovo-cesnakovým kuraťom, čokoládovo-cviklovým koláčom a profi ženským ultimate. 🙂

A ako to, že sme boli ôsme aj napriek všetkým prehratým zápasom? Stačí mať šťastie a ocitnúť sa v lucky poole len s dvomi teamami. 🙂

Veľká vďaka za turnaj celému teamu a teda hosťujúcim Miške a Pati z Paskud z Prešova a OutSisterkám  Baši, Doro, Dende, Sáre, Zuzke a kapitánke Čolke. 🙂